Czym powinno się sugerować przy wyborze kaloszy?

Nie wszystkie przedstawicielki płci pięknej mają świadomość, że kalosze można dopasować praktycznie do każdej stylizacji. Jeszcze do niedawna ten rodzaj butów kojarzył się paniom tylko i wyłącznie z pracą na działce. Obecnie coraz więcej kobiet zakłada kalosze do codziennej stylizacji. Właściwie dobrane kalosze będą nie tylko praktyczne i wygodne, ale przede wszystkim będą wstanie chronić stopy przed przemoknięciem. Czym powinno zatem sugerować się przed dokonaniem ostatecznego wyboru? Kobiety powinny przede wszystkim zadać sobie pytanie, czy ten rodzaj obuwia będzie im służył przez cały rok czy tylko i wyłącznie w miesiącach wiosennych i jesiennych.

Warto kupić kalosze długie czy krótkie?

Przedstawicielki płci pięknej powinny mieć świadomość, że długość kaloszy jest to pierwszy aspekt, jaki należy uwzględnić przed ostatecznym wyborem nieprzemakalnego obuwia. Kobiety mogą zdecydować się na krótsze obuwie przed kostkę, modele butów sięgające połowy łydki albo długie kalosze tuż przed kolana. Jak wiadomo dłuższe buty będą znacznie skuteczniej chroniły przed deszczem. Trzeba jednak pamiętać, że obuwie będzie również cięższe.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając damskie kalosze?

Kobiety podejmujące decyzję o zakupie kaloszy powinny przede wszystkim szczególnie zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało wykonane obuwie. Trzeba mieć bowiem świadomość, że guma nie jest jedynym materiałem, z którego możliwe jest wykonanie nieprzemakalnych kaloszy. Producenci z powodzeniem wykorzystują także PVC oraz kauczuk. Użycie wspomnianych materiałów pozwala bowiem na zdecydowanie większe możliwości, jeżeli chodzi o zdobienia obuwia czy wykorzystanie dodatkowych elementów, do których koniecznie należy zaliczyć wywietrzniki czy paski.

Bardzo duże znaczenie ma także szerokość buta w łydce. Kobietom, które mają grusze nogi rekomendowane jest wybranie szerszych modeli, które nie będą ich w żaden sposób ściskały. Z kolei przedstawicielki płci pięknej mające szczupłe nogi powinny dopasować model kaloszy do ich kształtu, gdyż w szerszym obuwiu będą prezentowały się bardzo niekorzystnie.

Kolejnym istotnym aspektem, który panie powinny wziąć pod uwagę przed zakupem kaloszy jest zakończenie nosków. W zdecydowanej większości przypadków będą one zaokrąglone, jednak obecnie w sklepach bez żadnego problemu możliwe będzie znalezienie także modeli ze spiczastymi noskami. Warto wiedzieć, że spiczaste noski wydłużą optycznie nogę. Należy jednak mieć świadomość, że takie zakończenie nosków nie będzie się korzystnie prezentowało na każdej sylwetce przedstawicielki płci pięknej. Znacznie bardziej uniwersalne jest obuwie z zaokrąglonymi noskami lub delikatnie wyciągniętymi ku górze.